Susisiekite su mumis

Jeigu norite gauti detalesnės informacijos Jums rūpimu klausimu, užpildykite formą apačioje ir artimiausiu metu su Jumis susisieksime:

  Vardas

  El. paštas

  Tel.

  Šalis

  Specializacija

  Žinutė


  Aš įgalioju tvarkyti šiuos asmens duomenis susisiekimo, paslaugų teikimo ir informavimo apie „Trade Corporation International, S.A.“ („Tradecorp“) produktus bei paslaugas tikslais pagal Duomenų apsaugos ir Privatumo politikos sąlygas, nurodytas adresu Privatumo politikos sąlygas. Esu informuotas (-a), kad, norint atsakyti į visas susisiekimo užklausas iš šalių, kuriose bendrovė neturi buveinės ar vietinių biurų, mano asmens duomenimis gali būti dalijamasi su „Tradecorp“ atstovais ar platintojais toje šalyje. Žinau, kad galiu pasinaudoti savo duomenų apsaugos teisėmis, ypač informacijos, prieigos, konsultavimosi, taisymo, prieštaravimo dėl tvarkymo ir šalinimo teisėmis, kreipdamasis (-i) į „Tradecorp“ duomenų apsaugos skyrių el. pašto adresu DataProtection@sapecagrobusiness.com

  Kontaktai

  Tradecorp

  Užkirsti kelią šalčio stresui ir su juo kovoti padės Tradecorp programa Biostimulation 360º!

  Visą savo gyvavimo ciklą augalai yra nuolat veikiami neigiamų aplinkos veiksnių. Šaltasis stresas arba atšalimas yra vienas iš svarbiausių abiotinių stresų, galinčių turėti įtakos pasėlių augimui ir vystymuisi.

  Sąlygos vis labiau nenuspėjamos, vietovės, kuriose anksčiau nebuvo didelių šalčių, dabar juos patiria. Visi šie veiksniai daro įtaką pasėlių augimui, o galiausiai ir augintojų derliui bei pelningumui.

  Kaip šaltis ir šalnos veikia augalus?

  Skirtingi augalai pasižymi skirtingu atsparumu šalčiui, ir net tos pačios kultūros pavieniai augalai yra ne vienodai atsparūs šalčiui dėl mikroklimato ir skirtingo maitinimo sąlygų.

  Šalčio ar šalnų pažeidimai atsiranda, kai tarp ląstelių ir jų viduje pradeda formuotis ledo kristalai, sukeliantys fiziologinius, biocheminius (pvz., baltymų susidarymo sumažėjimą), metabolinius, bioelektrinius (energijos generavimo pokyčius) ir molekulinius pokyčius.

  Ledas pirmiausia formuojasi išorinėje ląstelių (tarpląstelinis vanduo) dalyje, nes už ląstelių esanti ištirpusių medžiagų koncentracija yra mažesnė ir jis greičiau užšąla (t.y., jis artimesnis grynam vandeniui). Paprastai tik šis tarpląstelinis vanduo užšąla „lengvo“ šalčio metu.

  Vanduo, esantis ląstelių viduje (tarpląstelinis vanduo), šąla ilgiau, nes jame yra didelė ištirpusių medžiagų (pvz., kalio) koncentracija, todėl jis gali būti laikomas druskingu vandeniu. Kadangi užšalimui reikia žemesnės temperatūros ilgesnį laiką, todėl tai dažniausiai įvyksta „stiprių“ šalčių metu.

  Abu šalčio ir užšalimo tipai gali sukelti ląstelių sprogimą ir kitokį fiziologinį poveikį, nors akivaizdu, kad tarpląstelinio vandens užšalimas augalui kenkia labiau. Sulėtėję medžiagų apykaitos procesai augaluose yra dažni šalčio streso padariniai, sukeliantys neigiamą poveikį, pavyzdžiui:

  • Augimo slopinimas / lėtėjimas;
  • Ląstelių sienelės / membranos prasčiau funkcionuoja ir neleidžia ląstelėms išlaikyti joninių gradientų;
  • Mažesnis vandens ir maistinių medžiagų įsisavinimas ir transportavimas;
  • Dehidracija, dėl kurios prarandamas turgoras / ląstelių stiprumas ir augalai sunyksta, net jei dirvožemis yra pakankamai drėgnas;
  • Žiedų metimas;
  • Pumpurų nekrozė;
  • Sumažėjusios cukraus ir energijos atsargos; tiek dėl sumažėjusios cukraus gamybos, tiek dėl to, kad augalai šaltuoju metu naudoja daugiau cukraus.

  Kaip apsaugoti pasėlius nuo šalčio pavojaus?

  Kovai su šalčio stresu Tradecorp siūlo platų sprendimų ir variantų pasirinkimą. Tradecorp Biostimulation 360º siūlomoje programoje yra įvairių produktų, skirtų naudoti prieš šalčio stresą, jo metu ir jau po įvykusio streso.

  Biostimuliatoriai paruošiantieji stresui

  Pirmąją Biostimulation 360º strategiją sudaro abiotinio streso prevencinių biostimuliatorių taikymas. Šie produktai paprastai pasižymi Tradecorp „Primactive“ (pradiniu) efektu. Prevencinius produktus geriausia panaudoti per 7-1 dienų prieš prasidedant šaltajam stresui, kad pasėliai pasiruoštų ir būtų atsparesni neigiamam žemų temperatūrų poveikiui.

  Tradecorp Phylgreen produktų asortimentas, pagrįstas 100% grynu Ascophyllum nodosum jūros dumblių ekstraktu, pateikia osmosinius junginius, kurie padeda atsispirti osmosiniam stresui: ląstelių išsiplėtimas nuo užšalimo, neteisingi jonų gradientai ir sumažėjęs vandens suvartojimas.

  Phylgreen taip pat aprūpina augaliniais energetiniais cukrais, tokiais kaip manitolis, padedantiems augalams išgyventi būsimus šalčio stresus. Kai osmosiniai junginiai kaupiasi ląstelės išorėje ir viduje, jie padeda sumažinti skysto vandens ir tarpląstelinio ledo skirtumą. Tai padeda sumažinti ledo dehidrataciją ir kristalizaciją.

  Manitolis taip pat veikia ir atskirai kaip augalų energijos šaltinis, kad jie galėtų toliau augti šaltuoju metų laiku. Žinoma, esant stipriam šalčiui, visiškai užšalus, žala pasėliams neišvengiamai bus padaryta.

  Biostimuliatoriai streso laikotarpiui ir po jo

  Kartais klimato sąlygos keičiasi drastiškai ir profilaktiniam purškimui laiko nebeužtenka. Tokioms situacijoms Tradecorp turi kitų Biostimulation 360º produktų, skirtų naudoti šaltojo streso metu ir po jo.

  Pavyzdžiui, Biostimulation 360º produktai, sudaryti iš laisvųjų aminorūgščių L-α, tokie kaip Delfan Plus ar Vegenergy, pasižymi stipriu poveikiu abiotinio streso padariniams mažinti. Įvairi ir gerai subalansuota šių L-α laisvųjų aminorūgščių proporcija ir didelis jų kiekis (t.y., aminograma) yra ypatingai tinkamas energijos šaltinis augalams, užtikrindamas, kad augalai turėtų energijos, reikalingos atsigauti abiotinio streso metu ir iškart po jo. Šie Tradecorp produktai skatina augalų baltymų, kurie suteikia galimybę geriau toleruoti šaltį ir greičiau atsigauti po streso, susidarymą.

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie Tradecorp, Biostimulation 360º  ir šalčio bei kitų abiotinių stresų valdymą, susisiekite su Tradecorp konsultantais.