Tradecorp Lietuva https://tradecorp.lt Tradecorp Lietuva Fri, 11 Nov 2022 10:49:02 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 Armonika brošiūra apie javus https://tradecorp.lt/armonika-brosiura-apie-javus/ Mon, 07 Nov 2022 15:13:28 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5300 The post Armonika brošiūra apie javus appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>

The post Armonika brošiūra apie javus appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Kokybiški produktai palengvins darbą Jūsų ūkyje! https://tradecorp.lt/kokybiski-produktai-palengvins-darba-jusu-ukyje/ Wed, 07 Sep 2022 15:40:50 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5293 Medžių lapai jau pradeda dažytis ruda, oranžine ir raudona spalvomis. Pirmieji rudens pranašai – spalvingos chrizantemos prekybos vietų lentynose. Latvijos gėlynas “Sedumi” rūpinasi chrizantemų kiekio bei spalvų įvairove, kuri džiugintų mūsų akis. Šį karta “Sedumi” vadovas Sarmis Kalninš dalijasi savo įspūdžiais ir Tradecorp produktų naudojimo patirtimi šiltnamiuose auginamiems dekoratyviniams augalams. Kasdien savo šiltnamiuose naudojame 5 […]

The post Kokybiški produktai palengvins darbą Jūsų ūkyje! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Medžių lapai jau pradeda dažytis ruda, oranžine ir raudona spalvomis.

Pirmieji rudens pranašai – spalvingos chrizantemos prekybos vietų lentynose. Latvijos gėlynas “Sedumi” rūpinasi chrizantemų kiekio bei spalvų įvairove, kuri džiugintų mūsų akis.

Šį karta “Sedumi” vadovas Sarmis Kalninš dalijasi savo įspūdžiais ir Tradecorp produktų naudojimo patirtimi šiltnamiuose auginamiems dekoratyviniams augalams.

Kasdien savo šiltnamiuose naudojame 5 Tradecorp produktus: chelatus – Tradecorp AZ ir Ultraferro, biostimuliatorius ir antistresantus Phylgreen B-Mo ir Vegenergy, vandens korektorių Spray plus. Produktai yra kokybiški ir su jais lengva dirbti, sudarant tręšimo planus kiekvienai augalų grupei. Mums svarbu aprūpinti augalus visomis reikalingomis maisto medžiagomis visą jų augimo laikotarpį: nuo pasodinimo iki kol gėlės pasiekia klientą. Kokybiški produktai užtikriną dvigubą grąžą – palengvina darbą šiltnamiuose ir džiugina klientus gražiais, sveikais augalais.

Produktų stiprybė – chelatinė forma, kuri užtikrina mikroelementų pasisavinamumą reikiamu momentu. Tais atvejais, kai augalai patiria stresą (karštis, sausra, vandens pH pokyčiai, EC pokyčiai, fitotoksiniai pažeidimai) biostimuliatoriai ir antistresantai padeda išvengti abiotinio streso ir sąlygoją greitesnį augalo atsistatymą po patirto streso. Biostimuliatorius Phylgreen padeda prieš ateinantį stresą prevenciškai apsaugodamas nuo abiotinio streso. Mes ir toliau dirbsime su aukštos kokybės Tradecorp produktais.

Tradecorp rekomenduoja naudoti:

–  Tradecorp AZ – vandenyje tirpios kompleksinės mikroelementinės trąšos 2,0-3,0 kg/ha 200 l vandens, tręšimas kartojamas kas 7-10 dienų visą vegetacijos laikotarpį;

– Ultraferro – geležies chelatas 100 g/200 L vandens (koncentracija 0,05 %), vieną kartą kas 7-10 dienų;

– Phylgreen BMo – iš jūros dumblių Ascophyllum nodosum natūralios trąšos gaunamas šaltuoju spaudimo proceso būdu – 1,0-2,0 L/200 vandens prieš numatomą abiotinį stresą.

– Spray plus – vandens korektorius, skirtas vandens pH sureguliavimui ir vandenyje esančių kalcio ir magnio jonų neutralizavimui. Norma: 200-400 ml/1000 L vandens purškiant kartu su  augalų apsaugos produktais (rekomenduojama susisiekti su Tradecorp atstovais ir išsitirti savo vandens pH ir bikarbonatus).

The post Kokybiški produktai palengvins darbą Jūsų ūkyje! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2022/09/image00009-scaled.jpeg
Biostimuliatoriai: kada ir kaip juos teisingai naudoti, norint gauti geriausią efektą? https://tradecorp.lt/tradecorp-biostimuliatoriai/ Fri, 01 Apr 2022 07:56:40 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5249 Rinkoje biostimuliatorių pasirinkimą turime nemažai, tačiau kada ir kaip juos teisingai naudoti, norint gauti geriausią efektą? Trumpai paminėsime Tradecorp produktus:     Humistar – huminės ir fulvo rūgštys, skirtos dirvožemio gerinimui. Produktas naudojamas, kai purškimo ar laistymo metu patenka tiesiai į dirvą arba kai augalai dar neturi daug lapų – kad patektų tiesiai ant dirvos. […]

The post Biostimuliatoriai: kada ir kaip juos teisingai naudoti, norint gauti geriausią efektą? appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Rinkoje biostimuliatorių pasirinkimą turime nemažai, tačiau kada ir kaip juos teisingai naudoti, norint gauti geriausią efektą?

Trumpai paminėsime Tradecorp produktus:

 

 

Humistar – huminės ir fulvo rūgštys, skirtos dirvožemio gerinimui.
Produktas naudojamas, kai purškimo ar laistymo metu patenka tiesiai į dirvą arba kai augalai dar neturi daug lapų – kad patektų tiesiai ant dirvos. Humistar:

 • Pagerina dirvožemio struktūrą, padeda geresniam šaknų sistemos vystymuisi;
 • Sulaiko vandenį – vėliau jį palaipsniui atiduoda augalui;
 • Jei naudojamas kaip priedas prie beico – gerina sėklos išbrinkimą, sėkla sudygsta greičiau;
 • Mažinama dirvos erozija;
 • Geriau prigyja persodinami augalai.

Phylgreen


Phylgreen
Ascophyllum nodosum jūros dumblių ištrauka leidžia neprarasti planuojamo derliaus.
Purškiamas 7-1 diena iki numatomo abiotinio streso, tokio kaip artėjančios šalnos, sausros, karščiai ir kt.

 

 

 

Delfan plus ir Vegenergy – laisvosios amino rūgštys, kurios naudojamos kartu su augalų apsaugos produktais, siekiant kuo mažesnio neigiamo poveikio kultūriniams augalams bei siekiant suteikti energijos greitesniam atsigavimui, kai augalai yra nusilpę po patirto streso.

 

 

Reikia daugiau informacijos? Susisiekite su mumis:

[contact-form-7]

The post Biostimuliatoriai: kada ir kaip juos teisingai naudoti, norint gauti geriausią efektą? appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2022/04/B360-Range-Post-LT-1.jpg
„Taip“ – vietos, sezoninių produktų vartojimui ir „taip“ – įvairiai mitybai, apimančiai produktus iš viso pasaulio https://tradecorp.lt/taip-vietos-sezoniniu-produktu/ Tue, 14 Dec 2021 07:59:00 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5217 Mums visiems patinka lankytis prekybos centruose, siūlančiuose produktų gausą ir įvairovę iš viso pasaulio visus metus. Visgi norint skanauti persikus, arbūzus ir melionus ne sezono metu, šie produktai greičiausiai turi nukeliauti tūkstančius kilometrų. Juos gabenant išskiriamas ne vienas kilogramas šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o viso derliaus nuėmimo ir gabenimo į lentynas proceso metu sunaudojama daug […]

The post „Taip“ – vietos, sezoninių produktų vartojimui ir „taip“ – įvairiai mitybai, apimančiai produktus iš viso pasaulio appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Mums visiems patinka lankytis prekybos centruose, siūlančiuose produktų gausą ir įvairovę iš viso pasaulio visus metus.

Visgi norint skanauti persikus, arbūzus ir melionus ne sezono metu, šie produktai greičiausiai turi nukeliauti tūkstančius kilometrų. Juos gabenant išskiriamas ne vienas kilogramas šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o viso derliaus nuėmimo ir gabenimo į lentynas proceso metu sunaudojama daug energijos laikyti, pakuoti ir šaldyti produktus, kol jie pasiekia pardavimo vietą.

Produktas savo kilmės šalyje netgi gali būti paženklintas kaip ekologiškas. Tačiau įveikus tiek kilometrų ir sunaudojus tiek energijos, ar šiuos produktus tikrai galima laikyti nežalojančiais aplinkos?

Pasak Tradecorp tyrimų ir plėtros vadovės Camilos Levy, kuri specializuojasi aplinkos vadybos srityje ir turi atogrąžų žemės ūkio ir maisto išteklių bei projektų valdymo magistro laipsnį,  produktas, kuris laikomas tvariu, pasižymi specifinėmis savybėmis: jis turi būti „ekologiškas, ekonomiškai perspektyvus, socialiai teisingas ir kultūriškai įvairus. Ekonominis veiksnys yra neatsiejama lygties dalis, kaip ir socialinis aspektas. Nepakanka sutelkti dėmesį tik į aplinkos ir kultūros veiksnius.“

Savo ruožtu Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), remdamasi „Mitybos ir tvarumo gairėmis“, teigia, kad „tvari mityba yra tokia mityba, kurios poveikis aplinkai yra nedidelis ir kuri prisideda prie maisto ir mitybos saugumo bei sveiko gyvenimo dabartinėms ir būsimoms kartoms. Siekiant tvarios mitybos saugoma ir gerbiama biologinė įvairovė ir ekosistemos, tvari mityba turi būti kultūriškai priimtina, prieinama, ekonomiškai teisinga ir įperkama; joje turi būti reikiamų maistinių medžiagų; ji turi būti saugi ir sveika; joje optimizuojami gamtos ir žmogiškieji ištekliai.

Kitaip tariant, siekiant tvaraus maisto ir mitybos, atsižvelgiama ne tik į naudą vartotojui, bet ir į naudą planetai. FAO rengia virtinę rekomendacijų, kuriose siūlo laikytis daržovių pagrindo mitybos, sutelkti dėmesį į vietos, sezoninius produktus, mažinti maisto švaistymą, vartoti žuvį iš tausojančių išteklių ir mažinti vartojamos raudonos bei perdirbtos mėsos, smarkiai perdirbto maisto ir saldintų gėrimų kiekį.

Vietinės produkcijos vartojimas, siekiant sumažinti poveikį aplinkai

Europos maisto informacijos taryba (EUFIC) yra ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1995 metais. Jos tikslas – teikti mokslu pagrįstą informaciją, kuri įkvėptų ir įgalintų rinktis sveikesnį ir tvaresnį maistą bei gyvenimo būdą.

2020 metų rugsėjo mėnesį paskelbtame tyrime EUFIC išanalizavo sezoninių vaisių ir daržovių valgymo poveikį, taip pat produktų vartojimo ne sezono metu bei produktų iš kitų žemynų ir platumų vartojimo pasekmes.

Vietos produkcijos vartojimas sumažina anglies dioksido pėdsaką ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Apskaičiuodami anglies dioksido pėdsaką, EUFIC nurodyti mokslininkai nustatė, kad pasaulinė maisto sistema išskiria vidutiniškai apie 26 proc. pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Vietos, sezoninė produkcija, derinama su įvairiu importuojamų produktų racionu

Visgi šie tyrėjai toli gražu nepasmerkė produktų iš užsienio vartojimo, tačiau atsižvelgė ir į tai, kad pasaulinė paklausa padėjo paskatinti pasaulinės maisto rinkos plėtrą ir suteikė galimybę visus metus mėgautis įvairesne, nuoseklesne vaisių ir daržovių pasiūla. Tai buvo ypač naudinga šalyse, kuriose gamybos sezonas yra trumpas, nes jų gyventojams suteikia įvairios, subalansuotos mitybos galimybę visus metus.

Taip pat 2013 metų straipsnyje „Sezoniškumas ir mitybos reikalavimai: ar sezoninio maisto valgymas prisidės prie sveikatos ir aplinkos tvarumo?“ Kembridžo universiteto mokslininkai, analizuodami vietos sezoninių produktų vartojimą, atsižvelgė į kitus kriterijus. Jie įvedė „visuotinio sezoniškumo“ sąvoką (t.y., kai produktai užauginami natūralaus auginimo sezono metu, bet suvartojami  kitose pasaulio vietose), lyginant ją su „vietos sezoniškumo“ (t.y., kai produktai užauginami natūralaus auginimo sezono metu ir suvartojamas toje pačioje klimato zonoje) sąvoka.

Šių tyrinėtojų nuomone, pasaulinis sezoniškumas leidžia vartotojams visame pasaulyje mėgautis įvairiais šviežiais produktais visus metus bei gauti šių produktų suteikiamos maistinės naudos. Be to, jie abejoja, ar vien vietinė gamyba yra naudingesnė aplinkai, nes tai priklauso nuo naudojamų gamybos sistemų.

Kita vertus, mokslininkai siūlo mažinti mėsos vartojimą, nes tai naudinga ir sveikai mitybai bei tausoja aplinką.

Ar vietos, sezoninė produkcija laikytina didesnės maistinės vertės sinonimu?

Vienas iš raktų į šias diskusijas yra maisto produktų maistinė vertė. Visgi šiuo klausimu esama prieštaringų nuomonių.

Viena vertus, pasak Kalifornijos universiteto Berklyje studentų aplinkos išteklių centro mokslininkės Ellie Pumpkin, „vienas iš pagrindinių [vietos, sezoninių produktų valgymo] privalumų yra didesnė maistinė vertė“. Mokslininkė savo teiginį grindžia tuo, kad „gabenant produktus dideliais atstumais, jie nuskinami dar nesubrendę ir apdorojami pesticidais ar kitais konservantais, kad nesugestų transportavimo metu“, ir daro išvadą, kad tokie produktai praranda savo maistinę vertę.

Visgi EUFIC mokslininkų grupė mano, kad maistinių medžiagų praradimas yra nereikšmingas, palyginti su pasauliniu teigiamu poveikiu sveikatai. „Nors sandėliavimas ir transportavimas yra susiję su kai kurių mikroelementų kiekio sumažėjimu, nuostoliai vis dar yra minimalūs, kalbant apie bendrą naudą sveikatai, lyginant su mityba, kurioje visai nėra vaisių ir daržovių.“

Kitaip tariant, vietos, sezoninė produkcija padeda sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Tačiau dėl pasaulinės gamybos didelė planetos dalis turi prieigą prie sveikos ir įvairios mitybos, kurios kitu atveju nebūtų. Svarbiausia – kaip tai dažnai būna – rasti tinkamą pusiausvyrą.

The post „Taip“ – vietos, sezoninių produktų vartojimui ir „taip“ – įvairiai mitybai, apimančiai produktus iš viso pasaulio appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/12/Farm-to-Fork-Article-2-LT.jpg
Raktas į strategiją „Nuo ūkio iki stalo“: ambicingas bendras įsipareigojimas siekti tvarumo https://tradecorp.lt/raktas-i-strategija-nuo-ukio-iki-stalo/ Wed, 01 Dec 2021 11:36:38 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5203 Tvarumas – tai koncepcija, pastaraisiais metais įsitvirtinusi politiniuose, verslo ir socialiniuose tiksluose bei iniciatyvose. Tai, kas iš pradžių buvo laikoma atsakingesnio socialinio elgesio siekio tendencija, vėliau virto dabarties ir ateities būtinybe, kuri užtikrins, kad žmonės ir toliau galės gyventi išvien teisingesniame, sveikesniame pasaulyje, kuriame visiems piliečiams būtų užtikrinta aukšta gyvenimo kokybė. „Nuo lauko iki stalo“ […]

The post Raktas į strategiją „Nuo ūkio iki stalo“: ambicingas bendras įsipareigojimas siekti tvarumo appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Tvarumas – tai koncepcija, pastaraisiais metais įsitvirtinusi politiniuose, verslo ir socialiniuose tiksluose bei iniciatyvose. Tai, kas iš pradžių buvo laikoma atsakingesnio socialinio elgesio siekio tendencija, vėliau virto dabarties ir ateities būtinybe, kuri užtikrins, kad žmonės ir toliau galės gyventi išvien teisingesniame, sveikesniame pasaulyje, kuriame visiems piliečiams būtų užtikrinta aukšta gyvenimo kokybė.

„Nuo lauko iki stalo“ – Europos Sąjungos strategija

Klimato kaita ir aplinkos būklės blogėjimas kelia pavojų planetos ir gamtos išteklių ateičiai. Be to, šie procesai kelia pavojų visų planetos gyventojų sveikatai bei daugelio regionų ir veiklos rūšių ekonominiam gyvybingumui.

Atsižvelgdama į tai, Europos Sąjunga (ES) parengė strategiją, kurios tikslas – pasiekti, kad „Europa iki 2050 metų taptų pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu. Jame nustatyta nauja tvaraus ir integracinio augimo strategija, kuria būtų skatinama ekonomika, gerinama sveikata ir gyvenimo kokybė, rūpinamasi gamta nė vieno nepaliekant nuošalyje“ (Europos Komisijos komunikatas, Strategija „Nuo lauko iki stalo“, siekiant sąžiningos, sveikos ir aplinką tausojančios maisto sistemos).

Galiausiai yra siekiama sukurti tvarią, integracinę Europos Sąjungą, kurioje tokie veiksniai kaip gamta, maisto sistemos ir biologinė įvairovė išlaikys pusiausvyrą, darančią teigiamą poveikį europiečių sveikatai ir jų verslo konkurencingumui.

Strategijos „Nuo lauko iki stalo“ ir Žaliojo susitarimo tikslai

Šis veiksmų planas yra žinomas kaip Žaliasis susitarimas. Žaliuoju susitarimu siekiama didinti maisto sistemų kaip bendrosios priemonės, skirtos kovoti su klimato kaita, apsaugoti aplinką ir išsaugoti biologinę įvairovę, užtikrinti sveikų maisto produktų prieinamumą visiems, didinti ekologinį ūkininkavimą ir užtikrinti sąžiningą ekonominę grąžą visoje maisto grandinėje, tvarumą.

Minėtieji tikslai paskatino ES parengti strategiją „Nuo lauko iki stalo“ – planą, kuriuo siekiama spręsti tvaraus maisto sistemų iššūkius ir kuriuo grindžiamas įsitikinimas, jog esama glaudaus ryšio tarp sveikų žmonių, sveikos visuomenės ir sveikos planetos.

Įsipareigojimas siekti sveikos ir tvarios mitybos

ES yra įsitikinusi, kad jos piliečiai jau žino apie tvarų maistą ir yra įsipareigoję siekti tvarios mitybos. Todėl, ES manymu, šis „žingsnis į priekį“ suteikia galimybę paskatinti žmones rinktis sveiką, tvarią mitybą, galinčią pagerinti jų gyvenimo kokybę ir padėti tausoti aplinką.

Pasak Europos Komisijos, „Žmonės vis didesnį dėmesį skiria aplinkos, sveikatos, socialiniams ir etiniams klausimams ir labiau nei bet kada anksčiau ieško maisto produktų vertės. Netgi intensyvėjant visuomenės urbanizacijai, žmonės nori jaustis esantys arčiau vartojamų maisto produktų. Žmonės nori maisto produktų, kurie būtų švieži, mažiau apdoroti ir gauti iš tvarių šaltinių“.

Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria žemės ūkis

Norėdama patenkinti augančią paklausą, žemės ūkio pramonė turi pasikeisti iš esmės. Nors Europos maisto sistema yra pripažįstama visame pasaulyje dėl saugaus, maistingo ir kokybiško maisto gamybos, dabar ji turi būti tobulinama, kad kartu būtų ir tvari.

Pasak Europos Komisijos, strategija „Nuo lauko iki stalo“ siekiama atlyginti maisto grandinėse veikiantiems maisto produktų gamintojams, kurie jau perėjo prie tvarios praktikos, bei padėti likusiems tą padaryti.

Pagrindiniai pokyčiai, su kuriais susiduria žemės ūkis, yra šie:

 • Taršos mažinimas. Nepaisant to, kad Europos žemės ūkis nuo 1990 metų sumažino šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą 20 proc., maisto grandinių veiklai tenka didelė dalis dirvožemio, oro ir vandens taršos bei neigiamo poveikio aplinkai.
 • Augalų apsaugos priemonių naudojimo optimizavimas. Europos Komisija siekia iki 2030 metų šių priemonių naudojimą sumažinti 50 proc., o trąšų – 20 procentų.
 • Mažiausiai 50 proc. sumažinti maistinių medžiagų praradimą, užtikrinant, kad nepablogėtų dirvožemio kokybė. Tai leistų sumažinti trąšų naudojimą mažiausiai 20 proc. iki 2030 metų.
 • Ekologinio ūkininkavimo skatinimas. Europos Komisija siekia, kad iki 2030 metų 25 proc. visos žemės ūkio paskirties žemės būtų naudojama ekologiniam ūkininkavimui.

Socialiniai ir mitybos pokyčiai susilpnėjusios ekonomikos sąlygomis

Europa yra įsitikinusi, kad šis perėjimas negali įvykti be visuomenės ir žmonių mitybos pokyčių. Dvidešimt procentų pagaminamo maisto virsta atliekomis, o pusė suaugusių gyventojų turi antsvorio.

Be to, privalu imtis veiksmų siekiant pakeisti esamą padėtį ir neleisti, kad susilpnėjusi ekonomika sukeltų pavojų maisto saugai ir įperkamumui. Eurostato duomenimis, 33 mln. žmonių ES šiandien negali sau leisti tinkamai maitintis kas dvi dienas, o daugelyje valstybių narių daliai gyventojų būtina pagalba maistu.

The post Raktas į strategiją „Nuo ūkio iki stalo“: ambicingas bendras įsipareigojimas siekti tvarumo appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/12/The-Keys-to-Farm-to-Fork-LT.jpg
Tradecorp 20 metų Baltijos šalyse: interviu su Vincent Claux, Tradecorp Agronomijos ir Teisinio reguliavimo direktoriumi https://tradecorp.lt/interviu-su-vincent-claux/ Thu, 16 Sep 2021 09:58:28 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5189 2021 m. Tradecorp švenčia 20-uosius darbo metus Baltijos šalyse. Siekdami prisiminti savo istoriją šiame regione, pabendravome su Vincent Claux, Tradecorp Agronomijos ir Teisinio reguliavimo direktorius. – Kokie prisiminimai išlikę apie Jūsų pirmuosius darbo metus su Tradecorp Baltijos šalyse? Turbūt labiausiai įstrigęs momentas – tai susitikimas su užsidegusiais žmonėmis. Susitikimas su Renata Laure, „Kemira GrowHow Lietuva“ […]

The post Tradecorp 20 metų Baltijos šalyse: interviu su Vincent Claux, Tradecorp Agronomijos ir Teisinio reguliavimo direktoriumi appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
2021 m. Tradecorp švenčia 20-uosius darbo metus Baltijos šalyse. Siekdami prisiminti savo istoriją šiame regione, pabendravome su Vincent Claux, Tradecorp Agronomijos ir Teisinio reguliavimo direktorius.

– Kokie prisiminimai išlikę apie Jūsų pirmuosius darbo metus su Tradecorp Baltijos šalyse?

Turbūt labiausiai įstrigęs momentas – tai susitikimas su užsidegusiais žmonėmis. Susitikimas su Renata Laure, „Kemira GrowHow Lietuva“ specialiųjų trąšų vadove, buvo esminis, siekiant atrasti Baltijos šalių žemės ūkį ir augintojus.
Taip pat ilgos valandos kelyje ir pažintys su kelis tūkstančius hektarų valdančiais ūkiais, kuriuose purškimai buvo atliekami iš oro, ir kur pagrindinės diskusijos techniniais klausimais sukosi apie geriausią NPK santykio parinkimą javams.
Ir ilgos gyvos diskusijos. Įsivaizduokite save, pristatantį įvairias lapų trąšas, skirtas Viduržemio jūros kultūroms ir pagamintas Ispanijos įmonėje, kurios visiškai nežinomos šioje Europos dalyje.

– Kuriuos Tradecorp produktus „pionierius“ pamenate Baltijos šalių rinkoje?

Nuo pat pradžių „Humistar“ ir „Ruter AA“ tapo pagrindiniais „Tradecorp“ strateginiais produktais Baltijos šalyse. Humistar – produktas, skirtas dirvožemiui ir jo savybių pagerinimui. Pažinti dirvožemį, jo savybes ir silpnąsias vietas bei sužinoti, kaip jis veikia – tai tema, kuri žavi ūkininkus visame pasaulyje. Šiuo atžvilgiu Baltijos šalių ūkininkai nėra išimtis.
„Ruter AA“ sparčiai vystėsi dviem kryptimis. Pirmoji – kartu su “Humistar” padeda augalui vystytis ir stimuliuoja jo augimą, taip pat gerina šaknų vystymąsi sėjos ir augalų atgaivinimo po žiemos metu. Baltijos regiono žiemos yra ilgos ir atšiaurios: geras šaknų sistemos suformavimas prieš žiemos laikotarpį ir greitas vegetacijos atsinaujinimas pavasario pradžioje suteikia pasėliams tvirtumo ir greitesnio vystymosi bei geresnio derliaus.
Galiausiai, „Ruter AA“ ir jame esančių amino rūgščių naudojimas per lapus parodė vis didesnį susidomėjimą klimatinio streso (šalto pavasario ir labai karštos vasaros) bei pasėlių nelaimingų atsitikimų valdymui.

Ar prisimenate savo pirmąją lauko dieną ir mokymo patirtį Baltijos regione?

Leiskite jums papasakoti apie pirmąsias „Baltic Agro“ lauko dienas – tai nepaprasta patirtis kiekvienam agronomui.
Anksti ryte atvykę į susitikimo vietą visi: „Baltic Agro“ pardavimų komanda ir vadovai yra lengvai atpažįstami – vilki firminius marškinėlius. Ūkininkai renkasi palaipsniui prie rytinės kavos puodelio.
Tada atvyksta agronomai-instruktoriai. Du, trys, kartais keturi, vežantys mus iš vieno ūkio į kitą, kur pristatomi su kelių įmonių produkcija atliekami bandymai.
Tokia kelionė – tai galimybė mikrofono pagalba susirinkusiems augintojams priminti „Tradecorp“ pavadinimą bei mūsų produktus.
Atvykdavome į vietą, pažymėtą įvairių tiekėjų reklaminėmis juostomis. Kol ūkininkas ir “Baltic Agro” agronomas paaiškindavo atliekamų bandymų programas, skirtingų bendrovių atstovai eidavo į lauką, ieškodami augalų, turinčių ligų, nudegimų, vystymosi problemų ar mitybos trūkumų. Tada grįždavome pas lauko dienos dalyvius ir parodydavome jiems surinktus augalus ar lapus. Kiekvienas pagal savo specialybę paaiškindavome savo išvadas ir patardavome, kaip užkirsti kelią nustatytoms problemoms ar kaip jas ištaisyti.
Tai dažniausiai sukeldavo daugybę klausimų, kuriuos dažnai pateikdavo ir vietinės bei regioninės spaudos žurnalistai.
Vizitai baigdavosi popietę skaniais pietumis su gera ir pakilia nuotaika.

– Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė Baltijos šalių žemės ūkis ir profesinės žinios per pastaruosius 20 metų?

Per pastaruosiu 20 metų techninės žinios nepaprastai pagerėjo, manau, kad tam įtakos turėjo sekantys dalykai:

 1. Tręšimo programų, pritaikytų pasėlių poreikiams ir naujoms bei produktyvesnėms veislėms, sukūrimas. Kokybiškų trąšų naudojimas – taip pat esminis momentas.
 2. Jaunų, geriau apmokytų ūkininkų švietimas. Dinamiški ūkininkai atviri išoriniam pasauliui su interneto pagalba.
 3. Baltijos šalių ūkininkų smalsumas, kurie savo partnerio, tokio kaip „Baltic Agro“ iniciatyva, nedvejodami aplanko svarbiausias Europos parodas, norėdami atrasti paskutines naujoves, ir inicijuoja profesines keliones į kitas šalis.
 4. Baltijos rinkos atsivėrimas užsienio tiekėjams ir jų specialiesiems produktams. 2000-aisiais, išskyrus borą, mikroelementai buvo beveik nežinomi. Buvo gana juokinga matyti Baltijos laukuose Cu arba Zn trūkumus, kurie beveik visiškai išnyko tuometinėje Vidurio Europoje.
 5. Pastaruosius 5 ar 6 metus rinkoje taip pat buvo biostimuliatorių, skirtų kovoti su fitotechniniais ir klimato veiksniais. Prieš dvejus metus „Tradecorp“ Baltijos šalyse pristatė savo asortimentą, kurio pagrindą sudaro Phylgreen jūros dumbliai, žinomi dėl savo prevencinio poveikio prieš abiotinį stresą.

Šį spartų vystymąsi, kuris šiandien leidžia Baltijos šalių ūkininkams konkuruoti su Vidurio Europos šalių derliais, taip pat sustiprino investicijos į sandėliavimo statinius ir įrangą.
Galiausiai, šiandien Baltijos šalys turi priimtus trąšų ir biostimuliatorių kontrolės teisės aktus, skirtus žemės ūkio ir ekologinio ūkininkavimo žaliavų kokybės ir nusiskundimų priežiūrai. Anksčiau to nebuvo.

– Kokius pagrindinius skirtumus tarp Baltijos šalių ir kitų rinkų galutinių vartotojų pastebėjote, dirbdamas su Europos ir ne Europos šalimis?

Palyginti su kitomis šalimis, nesvarbu, ar jos būtų europietiškos, ar ne, kas mane visada stebina Baltijos šalyse tai:

 1. miškų plotai ir miško svarba baltų žmonių kultūrai, menui ir amatams;
 2. pasėlių įvairovės trūkumas. Išskyrus javus ir aliejines kultūras, specializuotų augalų, tokių kaip vaisiai ir daržovės, plėtra išlieka vis dar silpna. Tačiau tai keičiasi, atsiranda privačių investicijų ir užsienio iniciatyvų.
 3. Neįtikėtina kompiuterizacija ir tobulinimas, palydovinių duomenų surinkimas, dronai, 5G ryšys. IT technologijos yra gerai išvystytos ne tik žemės ūkyje. Ar tik Baltijos šalys šiuo aspektu nepralenkia centrinių ES šalių?

– Gal pamenate kokią anekdotinę situaciją iš savo darbinės patirties Baltijos šalyse?

Gerai pamenu dvi anekdotines situacijas.
Pirma, vienos kelionės su Renata metu, grįžtant iš regionų į Vilnių, mus sustabdė policija. Buvo pasibaigęs automobilio draudimo galiojimas ir mes stovėdami laukėme apie 2 valandas. Buvo 2 valanda ryto ir Renata paprašė manęs pamokyti ją apie chelatus!
Antrasis parodo mūsų kolegų estų svetingumą ir išradingumą, kurie po lauko dienos pakvietė mane į Talino operą apsilankyti operos užkulisiuose ir pristatė garsią estų liaudies pasaką. Visiškai netikėta akimirka!

– Kaip artimiausiais metais matote „Tradecorp“ evoliuciją Baltijos šalyse?

Turime naują, labai motyvuotą „Tradecorp“ komandą, kurią sudaro Lasma, Dace, Jūratė, Simona, Irma. Tai labai glaudžiai bendradarbiaujanti su Tradecorp partnerių agronomais ir ūkininkais komanda. Mūsų esamam asortimentui suteikianti gyvybingumo ir kasdien diegianti bei kurianti naujas technologijas, pagrįstas koreguojamaisiais ir profilaktiniais biostimuliatorių naudojimo privalumais. Kitas jų iššūkis – išmokyti augintojus, kaip sustiprinti natūralų augalų atsparumą, kad klimato pokyčių žala būtų kuo mažesnė.

The post Tradecorp 20 metų Baltijos šalyse: interviu su Vincent Claux, Tradecorp Agronomijos ir Teisinio reguliavimo direktoriumi appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/09/Interview-Vincent-Picture-Web-2-1.jpg
Tradecorp 20 metų jubiliejus Baltijos šalyse: interviu su Marc André, mūsų pionieriumi Baltijos regione https://tradecorp.lt/20-metu-baltijos-salyse-interviu-marc-andre/ Fri, 11 Jun 2021 08:23:45 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5158 2021 m. Tradecorp švenčia 20-uosius verslo metus Baltijos šalyse. Siekdami prisiminti savo istoriją šiame regione, pabendravome su Marc André, Tradecorp pionieriumi Baltijos šalių rinkoje. 1. Kaip ir kada pradėjote dirbti Tradecorp? 2000 m. baigiau darbą „NORSK HYDRO“ (dabar YARA), kai SAPEC įsigyjo „Tradecorp“ ir pasiūlė man atlikti mikroelementinių ir lapų trąšų rinkos tyrimą Šiaurės Europoje. […]

The post Tradecorp 20 metų jubiliejus Baltijos šalyse: interviu su Marc André, mūsų pionieriumi Baltijos regione appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
2021 m. Tradecorp švenčia 20-uosius verslo metus Baltijos šalyse. Siekdami prisiminti savo istoriją šiame regione, pabendravome su Marc André, Tradecorp pionieriumi Baltijos šalių rinkoje.

1. Kaip ir kada pradėjote dirbti Tradecorp?

2000 m. baigiau darbą „NORSK HYDRO“ (dabar YARA), kai SAPEC įsigyjo „Tradecorp“ ir pasiūlė man atlikti mikroelementinių ir lapų trąšų rinkos tyrimą Šiaurės Europoje. Įdomu pažymėti, kad biostimuliatoriai nebuvo tyrimo dalis, nors dabar jie sudaro daugiau nei pusę dabartinių „Tradecorp“ pardavimų.

Pagrindinė šio tyrimo išvada buvo ta, kad „Rinkos lyderystė yra pagrįsta tvirta patirtimi rinkoje ir gebėjimu greitai reaguoti į augintojų problemas. Buvimas šalia galutinio vartotojo ir produkto patikimumas yra pradinės patekimo į rinką sąlygos“.

Pateikus šį tyrimą „Sapec“ valdybai, jie paprašė manęs sukurti dukterinę įmonę Europos ir Afrikos šalių rinkoms, pritaikant šiuos principus. Prisiėmiau šią atsakomybę prieš 17 metų, subūręs 40 žmonių komandą, su visomis reikalingomis funkcijomis rinkai plėtoti, produktų agronominiam pozicionavimui, taip pat rinkodarai, pardavimams ir klientų palaikymui. Visiems kartu su puikia komandine dvasia mums pavyko sukurti įspūdingą apyvartą, Ying ir Yang derinio, kūrybiškumo ir griežtumo, entuziazmo ir tvirtumo pagrindu.

ESA Team

2. Kaip pradėjote Tradecorp verslą Baltijos šalyse?

2000 m. bendravau su Suomijos įmone „Kemira“, su kuria man pasisekė prisiimti atsakomybę „Specialiųjų trąšų“ kūrimo komandoje.

Tuo metu manęs paprašė apmokyti įmonės pardavimo komandas pardavimo įgydžių, „Kemira“ vadovai taip pat buvo apmokomųjų tarpe. Ši patirtis buvo sėkminga ir užsimezgė labai tvirti asmeniniai ryšiai; tai man palengvino pristatyti „Tradecorp“ produktus Baltijos šalyse, ir būtent plėtodami šiuos ryšius, mes sukūrėme tikrą partnerystę su „Kemira“ įmone, dabartine „Baltic Agro“.

Mes didžiuojamės ir gerbiame šį sėkmingą ilgametį bendradarbiavimą, kuris suteikė galimybę mokytis vieniems iš kitų ir būti eruditais. Mūsų partnerystė buvo sėkminga Renatos Laurės dėka, kuri buvo mūsų ambasadorė 17 metų. Jos energijos ir talento dėka „Kemira“ / „Baltic Agro“ tapo svarbiausiu Tradecorp ESA klientu. Norėčiau išreikšti jai savo pagarbą ir gilų dėkingumą.

Renata & Marc Andre

3. Kada gavote pirmąjį „Tradecorp“ produktų užsakymą iš Baltijos šalių kliento?

Pirmasis rinkos segmentas, kuriam skyrėme savo dėmesį, buvo chelatai šiltnamiuose auginamiems augalams, ir pirmasis užsakymas, kurį „Kemira / Baltic Agro“ pateikė mums 2001 m. (gegužės 29 d., pirmasis tuo metu iš ESA!), buvo sustabdytas dviems savaitėms Lietuvos pasienyje, nes chelatai nebuvo Lietuvoje leistinų platinti produktų sąraše!

4. Ar pamenate produktus „pionierius“ Baltijos šalyse (Lietuvoje), su kuriais prasidėjo „Tradecorp“ darbas?

Kadangi šiose šalyse šiltnamiuose auginamų kultūrų kiekis ribotas, po kelerių metų nusprendėme sutelkti dėmesį į laukuose auginamas kultūras. Tai buvo geriausias mūsų sprendimas, nes potencialas buvo didžiulis, ir mes pirmieji oficialiai parodėme, kad mūsų produktai yra efektyvūs ir naudingi.

Bendradarbiavimo su institutais dėka, nešališkai įrodėme, kad tokie produktai kaip „Aton AZ“, „Final K“, „Delfan Plus“ ir „Humistar“ gali žymiai padidinti pagrindinių kultūrų, tokių kaip javai, rapsai, bulvės, burokėliai derlių. „Kemira“ / „Baltic Agro“ buvo tinkamas verslo partneris kreipiantis į stambius ūkininkus, norinčius išbandyti naujas auginimo technologijas. Organizavome daug seminarų ir lauko dienų, kad pristatytume savo produktus ūkininkams.

Rinkoje buvome pradininkai ir ją užėmėme! Prisimenu centrinėje Lietuvoje, krepšinio arenoje surengtą susitikimą su 900 ūkininkų! Patalpoje susirinko daugiau nei milijoną hektarų atstovaujančių žmonių, ir ši konferencija sukėlė tikrą Humistaro užsakymų „cunamį“!

5. Kaip pasikeitė Baltijos šalių žemės ūkis 3 šalyse per pastaruosius 20 metų?

Žemės ūkis Baltijos šalyse per pastaruosius 20 metų suintensyvėjo, sukurdamas vis daugiau galimybių tokioms įmonėms kaip „Tradecorp“ ir, žinoma, pritraukdamas vis daugiau konkurentų.

Mes buvome lyderiai, galintys diegti naujoves, nes šių šalių ūkininkai yra labai atviri ir nedvejodami išbando inovatyvius produktus. Tačiau to nepakanka: svarbiausia, kad entuziastingų, motyvuotų ir kompetentingų pardavėjų komanda įtikintų ūkininkus. Čia buvome nepralenkiami labai motyvuotų vietoje dirbančių komandų dėka.

Renata

6. Kuris prisiminimas yra vienas geriausių, prisimenant pirmuosius „Tradecorp“ metus Baltijos šalyse?

Gražiausias prisiminimas, kurį prisimenu, yra vakarėlis, kurį Lietuvos komanda surengė mano išvykimo proga: visi ten susirinko, įskaitant ir įmonės vadovus, nuoširdžiai dėkojo, kad pristačiau tiek daug gerų sprendimų jų klientams.

“Friendship” lietuvių kalboje reiškia „DRAUGYSTĖ“. Tai aš visada saugosiu savyje, prisimenant šį puikų prieš 20 metų prasidėjusį nuotykį!

The post Tradecorp 20 metų jubiliejus Baltijos šalyse: interviu su Marc André, mūsų pionieriumi Baltijos regione appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/06/Interview-Picture-Web-LT.jpg
„Tradecorp Lietuva“ pristato atnaujintą aplikaciją (APP): patikrinkite jos naujas funkcijas! https://tradecorp.lt/atnaujinta-aplikacija-naujas-funkcijas/ Thu, 06 May 2021 10:09:28 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5142 Mūsų programėlės tikslas – padėti ūkiams pagerinti jų auginamų pasėlių derlingumą ir kokybę, nustatant maistinių medžiagų veiksmingumą ir greitai bei efektyviai teikiant geriausios praktikos sprendimus jų laukuose. Atnaujintą „Tradecorp“ programėlę dabar galima rasti tiek „Google Play“, tiek „iOS APP Store“. „Tradecorp APP“ funkcijos: 1. Pasėlių poreikiai Programėlės naudotojai lengvai suras informaciją apie auginamų kultūrų (javai, […]

The post „Tradecorp Lietuva“ pristato atnaujintą aplikaciją (APP): patikrinkite jos naujas funkcijas! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Mūsų programėlės tikslas – padėti ūkiams pagerinti jų auginamų pasėlių derlingumą ir kokybę, nustatant maistinių medžiagų veiksmingumą ir greitai bei efektyviai teikiant geriausios praktikos sprendimus jų laukuose.

Atnaujintą „Tradecorp“ programėlę dabar galima rasti tiek „Google Play“, tiek „iOS APP Store“.

„Tradecorp APP“ funkcijos:

1. Pasėlių poreikiai

Programėlės naudotojai lengvai suras informaciją apie auginamų kultūrų (javai, rapsai, pupos, žirniai, kukurūzai, cukriniai runkeliai, bulvės, taip pat obuoliai, kriaušės, kopūstai)  pagrindinius poreikius, kaip ir kodėl jie reikalingi, ir galės pasirinkti geriausius „Tradecorp“ siūlomus sprendimus kiekvienai auginamai kultūrai, siekiant pagerinti jos derlių ir kokybę.

2. Maistinių medžiagų trūkumas

Augintojai taip pat ras daug nuotraukų, kuriose matomi pagrindiniai auginamos kultūros maistinių medžiagų trūkumai. Nustačius trūkumą, galima lengvai rasti ir sprendimą.

3. Purkštuvo mišiniai

Siekiant supaprastinti purškimui skirto mišinio paruošimo laiką ir procesą ir kad jis būtų optimalus, programėlė jos naudotojams suteikia visą informaciją, reikalingą purkštuvo mišinio paruošimui, aiškiai nurodant produktų eiliškumą ir suderinamumą.

„Tank Mix“ siūlo daugiau nei 10.000 „Tradecorp“ produktų suderinamumo su skirtingais augalų apsaugos produktais derinius. Šia funkcija galima naudotis neprisijungus prie interneto!

4. Vandens klinikos įrankis

Programėlėje esantis vandens klinikos įrankis padės optimizuoti purškiamo vandens kokybę, atsižvelgiant į naudojamo vandens pH ir kietumą; tai galima padaryti paprasčiausiai apskaičiuojant teisingą „Spray Plus“ dozę, kurią reikia įpilti į purkštuvo talpą.

5. Produktų katalogas

Programėlė taip pat leidžia pasiekti visą atnaujintą „Tradecorp“ specializuotų trąšų, mikroelementų ir biostimuliatorių asortimento informaciją – atskiros kultūros kiekviename jų augimo etape, turinio sąrašas ir visi būtini patarimai pateikiami paprastai ir glaustai.

Peržiūrėkite naujus sprendimus, kuriuos „Tradecorp“ neseniai pristatė Lietuvos rinkoje!

 

Nemokamą programėlę galima atsisiųsti tiesiai iš „Google Play“ tiek „iOS APP Store“.

The post „Tradecorp Lietuva“ pristato atnaujintą aplikaciją (APP): patikrinkite jos naujas funkcijas! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/05/App-Article-on-Web-1.jpg
Naujas „Turbo Root” vaizdo įrašas! https://tradecorp.lt/naujas-turbo-root-vaizdo/ Tue, 09 Mar 2021 12:58:09 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5131 „Turbo Root“ yra novatoriškos trąšos, sukurtos huminių ir amino rūgščių pagrindu, praturtintos chelatiniais mikroelementais. Ypatinga jo sudėtis gerina dirvožemio struktūrą, skatina augalo šaknų vystymąsi, aprūpina augalą iš karto jam prieinamu organiniu azotu ir padidina maisto medžiagų kaupimą gyvybiškai svarbiu žiemkenčiams laikotarpiu – pavasarį. Daugiau informacijos

The post Naujas „Turbo Root” vaizdo įrašas! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
„Turbo Root“ yra novatoriškos trąšos, sukurtos huminių ir amino rūgščių pagrindu, praturtintos chelatiniais mikroelementais.

Ypatinga jo sudėtis gerina dirvožemio struktūrą, skatina augalo šaknų vystymąsi, aprūpina augalą iš karto jam prieinamu organiniu azotu ir padidina maisto medžiagų kaupimą gyvybiškai svarbiu žiemkenčiams laikotarpiu – pavasarį.

Daugiau informacijos

The post Naujas „Turbo Root” vaizdo įrašas! appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/03/Turbo-root-Video.jpg
100% atsinaujinančios energijos visuose Tradecorp infrastruktūroje Ispanijoje https://tradecorp.lt/atsinaujinancios-energijos-tradecorp-infrastrukturoje/ Wed, 03 Mar 2021 13:16:26 +0000 https://tradecorp.lt/?p=5116 Nuo 2020 m. lapkričio mėn. visose Tradecorp gamyklose Ispanijoje naudojama 100% atsinaujinanti energija. Atsinaujinanti energija Tiek pagrindiniame biure Madride, tiek Sanchidriáno (Avila) ir Albacete gamyklose naudojama elektra, pagaminta iš aplinkai nekenksmingų energijos šaltinių. Atsinaujinančios energijos naudojimas padeda kovoti su klimato kaita ir sušvelninti jos poveikį, nes ji neišskiria CO2 ar šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Ši […]

The post 100% atsinaujinančios energijos visuose Tradecorp infrastruktūroje Ispanijoje appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
Nuo 2020 m. lapkričio mėn. visose Tradecorp gamyklose Ispanijoje naudojama 100% atsinaujinanti energija.

Atsinaujinanti energija

Tiek pagrindiniame biure Madride, tiek Sanchidriáno (Avila) ir Albacete gamyklose naudojama elektra, pagaminta iš aplinkai nekenksmingų energijos šaltinių.

Atsinaujinančios energijos naudojimas padeda kovoti su klimato kaita ir sušvelninti jos poveikį, nes ji neišskiria CO2 ar šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Ši iniciatyva papildo kitas įmonėje jau naudojamas energijos taupymo priemones, pavyzdžiui, inverterių įrengimas džiovinimo bokšto ventiliatoriuose, siekiant sumažinti elektros energijos sunaudojimą, ir katilinės šilumos izoliacija, kuri taip pat sumažino energijos išlaidas. Apšvietimas gamyklose buvo sukurtas taip pat atsižvelgiant į naudojamos energijos efektyvumą ir taupumą, maksimaliai išnaudojant natūralią šviesą ir pritaikant LED technologijas.

Mes taip pat atidžiai stebime vandens suvartojimo, pakartotinio jo naudojimo ir perdirbimo procesus savo gamyklose. Pavyzdžiui, mūsų  gamykloje Albacete įgyvendinti patobulinimai reiškia, kad dabar pakartotinai galime panaudoti 50% sunaudojamo vandens ir išvalyti 100% išleidžiamo vandens.

Tradecorp – įmonė, besilaikanti tvarumo įsipareigojimų

Nuo pat savo veiklos pradžios „Tradecorp“ į esmines savo strategijos dalis įtraukė tokias sąvokas kaip tvarumas ir įmonių socialinė atsakomybė.

Tradecorp parengė ambicingą planą, kuriame derinamas energijos vartojimo efektyvumas, tvarus išteklių valdymas ir kenksmingų dujų išmetimo į atmosferą mažinimas, siekiant saugoti aplinką ir grąžinti planetai bei visuomenei dalį mums teikiamos naudos. Tai įvyko įgyvendinant konkrečias iniciatyvas, kurios padeda kurti geresnį pasaulį.

Tvirti įsipareigojimai

Mes žinome, kad norėdami sukurti tvaresnę visuomenę, turime pradėti dirbti šiuo klausimu jau savo organizacijos viduje, įdiegiant tai į savo įmonės vertybes, nes „Įmonių tvarumas prasideda nuo įmonės vertybių sistemos ir principais pagrįsto požiūrio į verslą“ („Global Compact“). Štai kodėl 2012 m. mes pasirašėme Jungtinių Tautų Visuotinį Susitarimą. Tai darydami, mes suderinome savo operacijas ir strategijas su dešimčia principų, kurie JT deklaracijose siejasi su žmogaus teisių, darbo, aplinkos ir kovos su korupcija sritimis.

Mes taip pat turime integruotą Kokybės ir Aplinkosaugos Vadybos Sistemą, sertifikuotą pagal ISO 9001 ir ISO 14001 standartus. Pastarasis garantuoja, kad savo Ispanijos gamyklose „mes saugome ir mažiname poveikį aplinkai, daugiausia dėmesio skirdami išmetamųjų teršalų kiekiui mažinti, efektyviam gamtos išteklių ir energijos naudojimui ir ISO 14001 minimizavimui. Mes taip pat esame pasaulinio gerosios žemės ūkio praktikos standarto nariai.

The post 100% atsinaujinančios energijos visuose Tradecorp infrastruktūroje Ispanijoje appeared first on Tradecorp Lietuva.

]]>
https://tradecorp.lt/wp-content/uploads/2021/03/IMG_20190206_114340-scaled.jpg